Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչին
Հոկտեմբերի 23-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ ՄՆացականյանն ընդունեց ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Հարլեմ Դեզիրին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Զրուցակիցները բարձր գնահատեցին ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի և ՀՀ համապատասխան պետական մարմինների միջև հաստատված սերտ և արդյունավետ համագործակցությունը, երկրում խոսքի և մամուլի ազատության ապահովման ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող ջանքերը:
Զրուցակիցներն ընդգծեցին, որ այս այցը լավ առիթ է առաջին ձեռքից ծանոթանալու Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին փոփոխություններին և ուրվագծելու ԵԱՀԿ ներկայացուցչի գրասենյակի մանդատի շրջանակներում փոխգործակցության ներուժի առավել արդյունավետ օգտագործման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերը:
Մանրամասն անդրադառնալով վերջին ներքաղաքական զարգացումներին՝ նախարարի պաշտոնակատար Մնացականյանը վերահաստատեց Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը շարունակելու ժողովրդավարության ամրապնդմանն ուղղված բարեփոխումները: Նախարարի պաշտոնակատարը նշեց, որ ժողովրդի կողմից տրված լայն մանդատի հիմքում ընկած են հստակ հարցեր. կոռուպցիայի դեմ պայքար, օրենքի գերակայության և արդարադատության ամրապնդում, սոցիալական և տնտեսական ոլորտում հավասար պայմանների ապահովում: Այս ճանապարհին երկուստեք կարևորվեց Հայաստանի և միջազգային կառույցների միջև համագործակցությունը:

Acting FM Holds Meeting with OSCE Representative on Freedom of the Media
Acting foreign minister Zohrab Mnatsakanyan held a meeting today with OSCE Representative on Freedom of the Media Harlem Désir, the foreign ministry said, Armenpress reports.
The sides highly appreciated the close and productive cooperation that has developed between Desir’s office and relevant Armenian bodies and the government’s actions on safeguarding media freedom and freedom of speech in the country.
They emphasized that this visit is a good chance to get first hand information on the latest changes that took place in Armenia and to outline the actions for more productive use of the partnership potential within the framework of the OSCE Representative on Freedom of the Media office.
Touching upon the latest domestic political developments in detail, Mnatsakanyan reiterated the Armenian government’s commitment to continue the reforms aimed at strengthening democracy.
The Acting FM noted that specific issues are at the basis of the broad mandate given by the people: combating corruption, strengthening rule of law and justice and ensuring equal conditions in the social and economic areas. Both sides highlighted cooperation between Armenia and international organizations on this path.