ՀՀ նախագահը շնորհավորել է Ավստրիայի ժողովրդին ազգային տոնի կապակցությամբ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի Հանրապետության  Դաշնային նախագահ Ալեքսանդեր Վան դեր Բելլենին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ, տեղեկանում ենք նախագահի աշխատակազմից:
Արմեն Սարգսյանը հայ ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է Ավստրիայի նախագահ Վան դեր Բելլենին ու Ավստրիայի բարեկամ ժողովրդին տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով հետագա առաջընթաց և բարօրություն։
«Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք փոխըմբռնման և բարեկամության ոգով զարգացող հայ-ավստրիական հարաբերությունների հետագա ընդլայնմանն ու մեր երկրների միջև առկա բազմաշերտ կապերի խորացմանը»,-մասնավորապես նշել է նախագահ Սարգսյանը։

Armen Sarkissian Sent A Congratulatory Message To The President of Austria
President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of the Republic of Austria Van der Bellen on the occasion of National holiday.
On behalf of the Armenian people and his own behalf, he congratulated President Van der Bellen and the friendly people of Austria on the occasion of holiday and wished further advancement and prosperity.
"I am hopeful that our joint efforts will promote the future expansion of the Armenian-Austrian relations, which develop in the spirit of mutual understanding and friendship, and will further deepen the multifaceted relations between our countries," President Sarkissian mentioned in his statement.