Ժերեմի Դելվերը կկատարի «Հայկական վալս»-ը Երևանում
Հոկտեմբերի 29-ին և 30-ին, ժամը 19:30-ին Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կկայանան «Քեզ համար, Ազնավուր» խորագրով համերգները՝ նվիրված Մեծ Շանսոնիեի հիշատակին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:
Մշակույթի նախարարության կայքից տեղեկանում ենք, որ համերգին հանդես կգան հայ էստրադային և օպերային երգիչներ, ովքեր կկատարեն Ազնավուրի երգերը: Որպես երեկոյի հյուր ելույթ կունենա նաև ֆրանսիացի երգիչ, բարիտոն Ժերեմի Դելվերը:
Ժերեմի Դելվերը կկատարի Ֆրանսիայում հոկտեմբերի 5-ին Շառլ Ազնավուրի քաղաքացիական հոգեհանգստի ժամանակ հնչած «Հայկական վալս» ստեղծագործությունը:

Жереми Дельвер в Ереване исполнит песню "Армянский вальс"
В Национальном академическом театре оперы и балета им. Ал. Спендиаряна 29 и 30 октября в 19:30 состоится концерт «Для тебя, Азнавур», посвященный памяти великого шансонье. Об этом сообщает пресс-служба министерства культуры РА.
Согласно информации, на концерте выступят армянские эстрадные и оперные певцы, которые исполнят песни Азнавура. В качестве гостя концертного вечера выступит также французский певец, барритон хора Республиканской гвардии Франции Жереми Дельвер.
Ж. Дельвер исполнит песню «Армянский вальс», прозвучавшую во время национальной церемонии прощания с великим французским шансонье армянского происхождения Шарлем Азнавуром 5-го октября в Париже.