Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի տիկին Աննա Հակոբյանին:
Տիկին Աննա Հակոբյանը Հանրապետության նախագահին ներկայացրել է իր ղեկավարած «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործունեությունն ու ծրագրերը:
Զրուցակիցները խոսել են «Երևան, իմ սեր» և «Իմ քայլը» հիմնադրամների համագործակցության հնարավորությունների մասին: Այդ համատեքստում կարևորվել է Հանրապետության նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանի և տիկին Աննա Հակոբյանի մասնակցությունը սոցիալական, կրթական, մշակութային և բարեգործական տարբեր ծրագրերում, ինչպես նաև համատեղ նախագծերի իրականացումը:

President Armen Sarkissian hosted yesterday on 08 November the spouse of the Acting Prime Minister Nicol Pashinian Mrs. Anna Hakopian.
Mrs. Anna Hakopian presented to Armen Sarkissian activities and programs of the My Step Foundation headed by her.
The interlocutors spoke about the possibilities of cooperation between Yerevan, My Love and My Step Foundations. In this context, stressed was the importance of participation of the President’s spouse Mrs. Nouneh Sarkissian and Mrs. Anna Hakopian to different social, educational, and culture charity programs, as well as the implementation of joint projects.