Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել Նորին Սրբություն Ֆրանցիսկոս Պապի հետ
Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսը երեկ ընդունել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպան Միքայել Մինասյանին՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ, հայտնում է Panorama.am:
ԱԳՆ մամուլի և հանրայիան դիվանագիտության վարչության փոխանցմամբ, հանդիպմանը Նորին Սրբությունն անդրադարձել է դեսպան Մինասյանի պաշտոնավարման տարիներին հայ-վատիկանյան հարաբերությունների առավել ընդլայնմանն ուղղված բեղմնավոր գործունեությանը:
Դեսպան Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Սուրբ Աթոռի դրսևորած արդյունավետության, ինչպես նաև Ֆրանցիսկոս Պապի կողմից Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի հանդեպ ցուցաբերած աջակցության և ջերմության համար:
Դեսպան Մինասյանը Ն.Ս. Ֆրանցիսկոսին նվիրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպանության կողմից նախաձեռնած հայ-վատիկանյան դիվանագիտական հարաբերությունների պատմությանը նվիրված գիրքը:

Микаел Минасян подарил Папе Римскому книгу
Его Святейшество Папа Римский Франциск принял посла Армении в Святом Престоле Микаела Минасяна - по случаю завершения его дипломатической миссии. На встрече Папа Римский коснулся плодотворной деятельности посла Минасяна, направленной на углубление армяно-ватиканских отношений во время его пребывания на посту.
В ходе встречи Папа Римский коснулся нацеленной на дальнейшее расширение армяно-ватиканских отношений продуктивной деятельности в годы пребывания Микаела Минасяна в должности посла.
Посол Минасян выразил благодарность за проявленную Святым Престолом эффективность в ходе дипмиссии, а также продемонстрированные Папой Римским Франциском содействие и теплоту к Армении и армянскому народу.
Посол Минасян подарил Папе Римскому Франциску книгу, посвященную истории армяно-ватиканских дипломатических отношений, изданную по инициативе посольства Ра при Святом Престоле.