Ֆրանսիայի թագուհի Մարիա-Անտուանետայի զարդերը աճուրդի կհանվեն
Ֆրանսիայի թագուհի Մարիա-Անտուանետայի հազվագյուտ զարդերը, որոնք ավելի քան 200 տարվա պատմություն ունեն, Ժնևի աճուրդում նոր տերեր ձեռք կբերեն՝ տեղեկացնում է News.am-ը՝ հղում անելով Lonely Planet Travel News-ին։
Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ աճուրդի կազմակերպիչները ակնկալում են թագուհուն մի ժամանակ զարդարած թանկարժեք իրերից տասնյակ միլիոնավոր դոլարներ ստանալ։
«Սա թագավորական թանկարժեք իրերից ամենանշանակալիներից մեկն է, որ երբեւէ հայտնվել է շուկայում։ Թանկարժեք քարերն ապշեցնում են բնական գեղեցկությամբ եւ պատմում են իրենց կրողների հարյուրավոր տարիներ առաջվա կյանքի մասին»,- նշել է Sotheby's աճուրդի տան ներկայացուցիչ Դանիելա Մասկետին։

Украшения королевы Марии-Антуанетты выставят на аукцион
Уникальные ювелирные украшения французской королевы Марии-Антуанетты которым уже более 200 лет, уйдут с молотка в Женеве и обретут новых владельцев, сообщает mignews со ссылкой на Lonely Planet Travel News
По данным издания, организаторы аукциона ожидают получить за драгоценности, которые когда-то украшали королеву, десятки миллионов долларов.
"Это одна из самых значимых королевских ювелирных коллекций, когда-либо появлявшихся на рынке. Драгоценные камни поражают врожденной красотой и рассказывают о жизни своих владельцев сотни лет тому назад", - отметила представительница Sotheby's Даниэла Маскетти.
По ее словам, предположительная цена этой уникальной коллекци - 45 миллионов долларов США.
Вниманию гостей мероприятия будут представлены натуральный жемчуг в 49 каратов, алмазный кулон с прядями волос Марии-Антуанетты, броши, серьги, а также кольцо с монограммой королевы.