Աննա Հակոբյանն այցելել է Արմեն Ջիգարխանյանին (լուսանկար)
Այսօր աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող՝ ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի տիկին Աննա Հակոբյանն այցելել է սիրված դերասան, թատերական մանկավարժ, թատրոնի ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանին՝ հետաքրքրվելու վերջինիս ինքնազգացողությամբ և զրուցելու: Այս մասին հայտնում է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Անվանի դերասանը մեծ ուրախությամբ է ընդունել տիկին Հակոբյանին՝ նշելով, որ նման այցերն իր համար անչափ սպասված են և կարևոր, հատկապես ներկայիս՝ իր համար դժվար ժամանակներում: Նա հետաքրքրվել է, թե ինչպես են մարդիկ իրենց զգում և ապրում Հայաստանում, ինչ եղանակ է Երևանում:
Ջերմ մթնոլորտում անցած հանդիպման ավարտին Աննա Հակոբյանը և Արմեն Ջիգարխանյանը պայմանավորվել են հաջորդ անգամ հանդիպել Երևանում՝ եղանակները տաքանալուն պես, երբ մեծ դերասանն էլ արդեն կազդուրված կլինի:

Анна Акопян и Армен Джигарханян договорились встретиться в Ереване
Находящаяся с рабочим визитом в Москве супруга и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Анна Акопян – навестила известного актера, театрального режиссера Армена Джигарханяна, чтобы справиться о его здоровье и побеседовать с ним, сообщает пресс-служба Анны Акопян.
"Именитый актер с радостью встретил госпожу Акопян, отметив, что подобные визиты чрезмерно важны для него в особенности в нынешние непростые для него времена. Он поинтересовался тем, как люди чувствуют себя и живут в Армении, какая погода в Ереване.
В завершение прошедшей в теплой обстановке встречи Анна Акопян и Армен Джигарханян договорились в следующий раз встретиться в Ереване, как только потеплеет, а актер поправится", – говорится в сообщении.