Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց խորհրդարանին և խոսնակին արված աշխատանքի համար
6-րդ գումարման Ազգային ժողովը դարձել է պատմական: Նոյեմբերի 14-ին Ազգային Ժողովում՝ կառավարության ժամին, այս մասին ասաց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով ԱԺ խոսնակ Արա Բաբլոյանի այն հարցին, թե չի կարծում, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովը որոշակի դեր է խաղացել երկրի պատմության մեջ, հայտնում է News.am-ը:
Նրա խոսքով, շատերը Հայաստանում կատարված իրադարձությունները աննախադեպ են համարում: «Եվ ես մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ, որ Հայաստանում հեղափոխությունը թավշյա էր և խաղաղ ոչ միայն այս գործընթացներում մեկ ուժի գործողությունների շնորհիվ: Ես ասել եմ այն մասին, որ մենք կարողացել ենք այս գործընթացները խորհրդարան տեղափոխել և դրանց քաղաքական լուծում տալ: Եվ ես ուզում եմ այդ ամենի համար շնորհակալություն հայտնել 6-րդ գումարման Ազգային ժողովին, բոլոր պատգամավորներին, խորհրդարանի խոսնակին», - ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը: Ընդ որում նա ընդգծեց, որ անգամ ամենածայրահեղ պահերին Բաբլոյանը կառուցողական և արդյունավետ մոտեցում էր դրսևորում:

"Революция в Армении была мирной не только благодаря действиям одной стороны": Пашинян
Национальное Собрание 6-ого созыва стало историческим. Как передает News.am, jб этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании Армении 14 ноября заявил исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, отвечая на вопрос спикера парламента Ара Баблояна, не считает ли он (Пашинян – ред.), что Национальное Собрание 6-ого созыва сыграло определенную роль в истории страны.
По словам Пашиняна, многие считают события, произошедшие ранее в Армении, беспрецедентными.  "И я не раз говорил о том, что революция в Армении была "бархатной" и мирной не только благодаря действиям одной стороны в период этих процессов. Я говорил о том, что мы смогли перенести эти процессы в парламент и дать им политическое решение. И я хочу поблагодарить за все это Национальное Собрание 6-ого созыва, всех депутатов, спикера парламента", - сказал и.о. премьер-министра. При этом он подчеркнул, что даже в самые критические моменты Ара Баблоян всегда придерживался конструктивного и эффективного подхода.