Բակո Սահակյանը այցելել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արեւմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին այցելել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան և հանդիպել թեմի առաջնորդ Մուշեղ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, Ազգային կենտրոնական ու թեմական վարչության անդամների և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմին՝ Արցախի նկատմամբ հատուկ ուշադրություն ցուցաբերելու համար՝ բարձր գնահատելով նրա դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, համազգային խնդիրների լուծման և հայապահպանության գործում:

Президент Арцаха посетил резиденции Западной епархии Киликийского католикосата Армянской Апостольcкой Церкви в США
Президент Республики Арцах Бако Саакян 20 ноября посетил резиденцию Западной епархии Киликийского католикосата Армянской Апостольcкой Церкви в США и встретился там с предводителем епархии архиепископом Мушегом Мартиросяном, членами центрального национального правления и епархиального совета, представителями местной армянской общины.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся внешней и внутренней политики, социально-экономического развития Арцаха, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, связей между Родиной и Диаспорой.
Президент Саакян выразил признательность Западной епархии Киликийского Католикосата за особое отношение к Арцаху, высоко оценив ее роль в деле укрепления связей между Родиной и Диаспорой, решении общенациональных задач и сохранения армянской идентичности.