Ամերիկացիները գտնվում են մեր հրթիռների հասանելիության սահմաններում. իրանցի գեներալ
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի օդա-տիեզերական ուժերի հրամանատար Ամիր Ալի Հաջազադեն հայտարարել է, որ Իրանն ունի հրթիռներ, որոնք կարող են հարվածել Աֆղանստանի, ԱՄԷ-ի և Կատարի ամերիկյան ռազմաբազաներին, ինչպես նաև Պարսից ծոցում գտնվող ամերիկյան ավիակիրներին, փոխանցում է Reuters-ը:
Գեներալն ընդգծել է, որ Թեհրանի և Վաշինգտոնի միջև լարվածությունն աճում է և Իրանի բանակը զենք կկիրառի եթե Նահանգները իրենց հրահրեն դրան:
«Նրանք գտնվում են մեր հասանելիության սահմաններում, և մենք կարող ենք հարվածել, եթե նրանք քայլ անեն», - ընդգծել է բարձրաստիճան զինվորականը:

В Иране заявили о готовности ударить по США
Командующий воздушно-космическими силами Корпуса стражей исламской революции (КСИР) Амир Али Хаджизаде заявил, что Иран располагает ракетами, которые могут поразить военные базы США в Афганистане, ОАЭ и Катаре, а также американские авианосцы в Персидском заливе. Об этом в среду, 21 ноября, передает Корреспондент.
Генерал отметил, что между Тегераном и Вашингтоном растет напряженность и армия Ирана применит оружие, если Штаты их спровоцируют.
"Они находятся в пределах нашей досягаемости, и мы можем ударить, если они (американцы) сделают шаг", − подчеркнул военный.