ՀՀ նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանը Վարշավայում մասնակցել է կոմպոզիտոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկու ծննդյան 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումներին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանը նոյեմբերի 23-ի երեկոյան Լեհաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Վարշավայում մասնակցել է աշխարհահռչակ լեհ կոմպոզիտոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկու ծննդյան 85–ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, միջոցառման շրջանակում Նունե Սարգսյանը կոմպոզիտորին է հանձնել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պատվավոր պրոֆեսորի կոչումը, որը Պենդերեցկուն շնորհվել է համաշխարհային երաժշտարվեստի զարգացման գործում ունեցած մեծ նեդրումի համար:

Супруга президента РА в Варшаве приняла участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 85-летию Кшиштофа Пендерецкого
Находящаяся в  Варшаве  супруга президента  РА Нуне Саркисян вечером 23 ноября  приняла участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 85-летию выдающегося польского композитора Кшиштофа Пендерецкого.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента РА, в  рамках мероприятия  Нуне Саркисян вручила композитору звание  Почетного профессора  Ереванской государственной консерватории им.Комитаса, присвоенное  Пендерецкому  за большой  вклад в развитие мирового музыкального искусства.