Մեկնարկել է ՀՀ նախագահ պաշտոնական այցը Գերմանիա
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով ժամանել է Բեռլին, հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից:
Այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա ԳԴՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ կանցլեր Անգելա Մերկելի, նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Հանդիպումների քննարկումների առանցքում կլինեն երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին և հեռանկարներին վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:

Стартовал официальный визит президента Армении в Германию
Президент Республики Армен Саркисян по приглашению Президента Федеративной Республики Германия Франка-Вальтера Штайнмайера сегодня прибыл в Берлин с официальным визитом, передают из пресс-службы администрации президента.
В рамках визита президент Республики проведёт встречи с высшим руководством ФРГ: Канцлером Ангелой Меркель, президентом Франком-Вальтером Штайнмайером, Председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
В центре обсуждений во время встреч будут повестка взаимодействия между двумя странами и многочисленные вопросы касающиеся перспектив сотрудничества.