«Արցախ» գրությամբ պաստառը բարկացրել է Իրանի ադրբեջանցիներին (տեսանյութ)
Նոյեմբերի 25-ին Իրանի ֆուտբոլի բարձրագույն առաջնության շրջանակներում Թեհրանում Պերսեպոլիս-Թրաքթյորսազի ֆուտբոլային ակումբների միջև տեղի ունեցած խաղի ժամանակ, մի խումբ երկրպագուներ իրենց ձեռքում պաստառ են պահել, որի վրա պարսկերեն գրված է եղել «Արցախ»:
Ինչպես հայտնում է Ermenihaber-ը` դա բարկացրել է Իրանի խորհրդարանի ծագումով թուրք և ադրբեջանցի պատգամավորներին։ Դժգոհության ալիք է բարձրացել նաև Իրանի Ատրպատական նահանգում։ Հայտնի է, որ պաստառը պահել էին Պերսեպոլիսի երկրպագուները։
Ազերի պատգամավորները քննադատել են տեղի ունեցածը և մի շարք մեղադրանքներ հնչեցրել Հայաստանի հասցեին՝ կապված ղարաբաղյան հակամարտության հետ։  Առաջնորդվելով թուրք-ադրբեջանական անհիմն պնդումներով՝ նրանք հայկական կողմին մեղադրել  են «օկուպացիայի» մեջ։

На стадионе Тегерана развернули плакат с надписью "Арцах"
Во время матча в столице Ирана между футбольными клубами "Персеполис" из Тегерана и "Трактор Сази" из провинции Восточный Азербайджан произошел инцидент, передает РУСАРМИНФО.
Болельщики тегеранского клуба на матче, который прошел 25 ноября на стадионе в Тегеране, развернули плакат с надписью "Арцах" на персидском, что вызвало бурную реакцию среди болельщиков клуба иранской провинции Восточный Азербайджан.
По сообщению турецкого издания "Sondakika", инцидент без внимания не оставили депутаты парламента Ирана азербайджанского и турецкого происхождения, которые выступили с заявлением о том, что "за провокацией стоят армянские власти"․