Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված չորս նամականիշով գեղաթերթիկը շրջանառության մեջ է դրվել
Երևանի քաղաքապետարանում այսօր մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը» թեմային նվիրված չորս նամականիշով գեղաթերթիկ: Նամականիշերի մարումն իրականացրել են Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի «Cartor» տպագրատանը՝ 15 000 տպաքանակով: Գեղաթերթիկի ձևավորման հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահե Մուրադյանը:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկի ընդհանուր անվանական արժեքը 1450 ՀՀ դրամ է: Նամականիշերի վրա, ըստ ժամանակագրության, ներկայացված և պատկերված են Էրեբունի քաղաքի պեղված հատակագիծը, Ամիրյան փողոցի մի հատված՝ լուսանկարված 1920-ական թվականներին, Երևանի երկաթուղային կայարանի և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքերը: Բացի այդ, գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է նաև մի հատված մերօրյա Երևանի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին:

Состоялась церемония гашения открытки, посвященной теме "История Армении: 2800-летие основания Еревана"
В мэрии Еревана сегодня состоялась церемония гашения открытки с 4 марками, посвященной теме "История Армении: 2800-летие основания Еревана".
Открытку погасили мэр Еревана Айк Марутян, и/о министра транспорта, связи и информационных технологий РА Акоп Аршакян, председатель совета ЗАО "Айпост" Хуан Пабло Гечиджян и председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
Открытки с 4 марками напечатаны во французской типографии "Cartor", тиражом в 15000 экземпляров. Автором дизайна открытки является дизайнер ЗАО "Айпост" Ваге Мурадян.
Номинальная стоимость открытки с четырьмя марками составляет 1450 драмов. На вводимой в оборот открытке представлены марки с изображением плана города Эребуни, улицы Амиряна 1920-х годов, а также зданий железнодорожного вокзала Еревана и национального академического театра оперы и балета имени Ал. Спендиаряна. Кроме того, на открытке изображен современный ночной Ереван на фоне горы Арарат.