Գյումրիում կին հավաքարարի սպանության գործով ձերբակալվել է ռուս զինծառայող
Գյումրիում Մայակովսկի  փողոցի տներից մեկի դիմաց կին հավաքարարի սպանության գործով ձերբակալվել է ռուս զինծառայող: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց  գլխավոր դատախազության հանրային կապի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
«Կնոջ սպանության գործով ձերբակալվել է ռուս զինծառայող»,- ասաց Արևիկ Խաչատրյանը:
Դեկտեմբերի 2-ին Գյումրի քաղաքի Մայակովսկի փողոցի տներից մեկի դիմացից շտապօգնության մեքենայով «Գյումրի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերություն է տեղափոխվել 1961 թվականին ծնված Շիրակի մարզի բնակիչը, ով հիվանդանոցում մահացել է:
Նրա մոտ ախտորոշվել է «պոլիտրավմա, գանգուղեղային փակ վնասվածք, կրծքավանդակի փակ վնասվածք, տրավմատիկ շոկ, կոմա»:
Դեպքի առթիվ հարուցել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով (դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահ):

Генпрокуратура Армении сообщила о задержании российского военнослужащего
По делу об убийстве уборщицы в Гюмри, перед одним из домов по улице Маяковского, задержан российский военнослужащий. Как передает "Арменпресс", об этом сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Аревик Хачатрян.
"По делу об убийстве женщины арестован российский военнослужащий", - сказала Аревик Хачатрян.
2-го декабря в Гюмри, перед одним из домов по улице Маяковского, была обнаружена и на машине скорой помощи в ЗАО "Медицинский центр Гюмри" была доставлена жительница Ширакской области, 1961 года рождения, которая в больнице скончалась.
У нее была диагностирована "политравма, закрытое повреждение черепного мозга, закрытое повреждение грудной клетки, травматический шок, кома".
В связи со случившимся возбуждено уголовное дело по пункту 14, 2-й части статьи 112 Уголовного кодекса Армении (умышленное нанесение телесного повреждения, которое привело к смерти пострадавшего).