Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող Կարեն Ղազարյանի ծնողները սնունդ և հագուստ են ուղարկել իրենց որդուն
Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող Կարեն Ղազարյանի ծնողները «Կարմիր խաչ»  կազմակերպության միջոցով սնունդ և հագուստ են ուղարկել իրենց որդուն։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Բերդավանի գյուղապետ Սմբատ Մուղդուսյանը։
«Հունվարի 1-ին եմ այցելել Կարենի ծնողներին, ոչ մի լուր դեռ չունեին, միայն ասացին, որ «Կարմիր խաչի» միջոցով սնունդ և հագուստ են ուղարկել Կարենին, սակայն չգիտեն՝ հասել է այնտեղ, թե՝ ոչ», - ասել է համայնքապետը։
Նա նշել է, որ տոներից հետո հնարավոր է՝ ծնողներն ու համագյուղացիները նորից բողոքի ակցիա կազմակերպեն՝ իշխանություններից պահանջելով քայլեր ձեռնարկել, իրենց որդուն վերադարձնելու համար։

Родители плененного в Азербайджане Казаряна отправили сыну еду и одежду
Родители находящегося в плену Карена Казаряна с помощью "Красного креста" отправили сыну еду и одежду. Об этом в беседе с Новости Армении-NEWS.am сообщил глава сельской администрации села Бердаван Смбат Мугдусян.
"1 января я навестил родителей Карена. У них пока не было никаких новостей. Они лишь сказали, что с помощью "Красного креста" отправили Карену еду и одежду, однако не знают, достдошла ли она или нет", - сказал он.
Смбат Мугдусян отметил, что возможно, после праздников родители и их односельчане вновь проведут акцию протеста, требуя от властей предпринять шаги для возвращения Карена.