Արցախա-ադրբեջանական սահմանին տոնական օրերին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է եղել. Սենոր Հասրաթյան
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տոնական օրերին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է եղել: Այս մասին, tert.am-ի փոխանցմամբ, ասել է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը։
«Կրակոցներ գրեթե չկան: ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,– նշել է նա:
Հասրաթյանը հավելել է նաև, որ հակառակորդը նախորդ տարիների  համեմատ սադրանքների չի դիմել:
Հիշեցնենք, որ Արցախի ՊԲ-ի մամուլի ծառայությունից մինչ այդ՝ հունվարի 5-ին հայտնել էին, որ դեկտեմբերի 30-ից հունվարի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 125 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:

Сенор Асратян: в праздничные дни обстановка на границе была относительно спокойной
В праздничные дни обстановка на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил была относительно спокойной. Об этом, как передает tert.am, сообщил пресс-секретарь Армии обороны Республики Арцах Сенор Асратян.
«Выстрелов почти не было.  Передовые подразделения Армии обороны строго следят за соблюдением режима прекращения огня и продолжают уверенно проводить боевое дежурство», - отметил он.
Сенор Асратян добавил также, что противник не прибегал к провокациям по сравнению с предыдущими годами.
Напомним, что пресс-служба Армии обороны Арцаха сообщила, что в период с 30 декабря по 5 января  на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана противник свыше 125 раз нарушили режим прекращения огня, произведя из разнокалиберного стрелкового оружия около 1000 выстрелов по армянским боевым постам.