Արցախա-ադրբեջանական սահմանին տոնական օրերին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է եղել. Սենոր Հասրաթյան
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տոնական օրերին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է եղել: Այս մասին, tert.am-ի փոխանցմամբ, ասել է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը։
«Կրակոցներ գրեթե չկան: ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,– նշել է նա:
Հասրաթյանը հավելել է նաև, որ հակառակորդը նախորդ տարիների  համեմատ սադրանքների չի դիմել:
Հիշեցնենք, որ Արցախի ՊԲ-ի մամուլի ծառայությունից մինչ այդ՝ հունվարի 5-ին հայտնել էին, որ դեկտեմբերի 30-ից հունվարի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 125 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:

The Situation was Relatively Calm along Artsakh-Azerbaijan Border: Senor Hasratyan
The situation was relatively calm along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan in the New Year and Christmas Holiday period, according to the Defense Army’s spokesperson Senor Hasratyan.
Senor Hasratyan said the frontline troops closely follow the maintenance of the ceasefire regime in the conflict zone, tert.am reported.
“There are not almost any shootings. The frontline military troops strictly observe the ceasefire regime, confidently continuing their military vigil,” he mentioned.
Senor Hasratyna has also added that the adversary refrained from the kind of subversive attacks traditionally launched in the holiday season.
The Defense Army’s press service earlier reported 125 ceasefire violations in the period between December 30 and January 5. In a press release, it said that the Azerbaijani troops fired their defense positions 1,000 times from weapons of different calibers.