Փաշինյանն անդրադարձել է Կարագանդայի միջադեպին
Այդտեղ չի կարող լինել ազգամիջյան որևէ կոնտեքստ։ Այս մասին, news.am-ի փոխանցմամբ, նշել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Ղազախստանի Կարագանդա քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպին:
Նիկոլ Փաշինյանը նախ ցավակցություն է հայտնել զոհվածի հարազատներին և ասել հետևյալը.
«Ուզում եմ ընդգծել, որ այդտեղ չի կարող լինել ազգամիջյան որևէ կոնտեքստ, որովհետև որքան ինձ են զեկուցել, կոնֆլիկտ ունեցած երկու խմբերն ազգային առումով միատարր չեն եղել, և դանակահարող խմբի մեջ ազգությամբ ղազախ քաղաքացի է եղել»:
Փաշինյանը նաև կոչ է արել լրագրողներին ստուգել լուրերը՝ նշելով, որ տարբեր վարկածներ և լուրեր են դրվում շրջանառության մեջ:

Никол Пашинян - об инциденте в городе Караганда
Здесь не может быть какого-либо межнационального контекста. Об этом, как передает news.am,  заявил 7 января и.о. премьер-министра Никол Пашинян, комментируя инцидент со смертельным исходом в казахстанском городе Караганда.
Никол Пашинян, в первую очередь, выразил соболезнования родным погибшего.
"Хочу подчеркнуть, что здесь не может быть какого-либо межнационального контекста, поскольку, как мне доложили, две конфликтующие группы в национальном плане не были однородными, и в составе группы людей, ударивших ножом, был и казах", - сказал Пашинян.
Никол Пашинян добавил также, что муссируются разные версии и сведения, и призвал СМИ сначала проверять их.