Էրդողանը մտադիր է Ռուսաստան այցելել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այցը Ռուսաստան ծրագրվում է մոտ ապագայում, սակայն դրա հստակ ժամկետները դեռ չեն որոշվել: Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք բավականին մոտ, եթե ոչ ամենամոտ ժամանակահատվածում ակնկալում և պատրաստում ենք նման այց: Դրա հետ մեկտեղ, մինչ օրս դեռևս որևէ ժամկետ չի սահմանվել»,-ասել է նա:
Ավելի վաղ Anadolu գործակալությունը հաղորդել էր, որ Էրդողանը մտադիր է արդեն հունվարին այցելել ՌԴ: Ըստ աղբյուրի` առաջնորդները կքննարկեն հարցերի լայն շրջանակ, ներառյալ Սիրիայում տիրող իրավիճակը և Մոսկվայից S-400 զենիթային հրթիռային համակարգերի գնման մասին պայմանագիրը:

Erdogan to Visit Russia in Near Future - Kremlin
Preparations are underway for Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s visit to Russia, which is expected to take place in the near future, but no dates have been set yet, Russian Presidential Spokesman Dmitry Peskov told reporters, TASS reports.
"We are making preparations for such a visit that will take place in the near future, if not very soon. However, no dates have been set yet," he said.
Turkey’s Anadolu news agency reported earlier that Erdogan planned to visit Russia in January. According to the agency, the Turkish and Russian leaders are expected to discuss a wide range of issues, including the situation in Syria and the contract for the supply of the S-400 missile systems to Turkey.