ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 10-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը (բուք է), Արագածոտնի մարզի Սիփան, Ավշեն և Ճարճակիս գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները և Մադինա-Վերին Գետաշեն ավտոճանապարհը: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը կցորդիչով ավտոմեքենաների համար փակ է, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Շիրակի մարզի Աշոցք և Ամասիա գյուղերի բոլոր միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Մ-3 ավտոճանապարհի Երևան-Ապարան հատվածը:
Ստեփանավան-Օձուն ավտոճանապարհին, Սպիտակի ոլորաններում, Արագածոտնի մարզի Արագածի և Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 170 բեռնատար և 36 մարդատար ավտոմեքենա:

Министерство ЧС РА сообщает, что 10-го января по положению на 08:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Закрыты Варденяцский перевал, автодорога Мадина-Верин Геташен, а также межобщинные автодороги сел Сипан, Авшен и Чарчакис Арагацотнского марза. Автодорога Сотк-Карвачар для автомобилей с прицепом закрыта,  а для остальных-труднопроходима.
Труднопроходимы все межобщинные автодороги сел Ашоцк и Амасия Ширакского марза, участок Ереван-Севан автодороги М-3.
На автодороге Степанаван-Одзун, на перевалах Спитака, на автодорогах регионов Арагац Арагацотнского и Ашоцк Ширакского марзов местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автомобилей.
Согласно полученным данным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия со стороны России столпилось 170 единиц транспортных средств.