Հունվարի 11-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզի Սիփան և Ավշեն գյուղերից դեպի Մ-3 ավտոճանապարհ տանող հատվածները: Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով ավտոմեքենաների համար փակ է, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում, Ապարան-Արագած, Սպիտակ-Վանաձոր, Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

On January 11 by 09:00 in Armenia roadways from Sipan, Avshen villiages of Aragatsotn Province to roadway M-3 are closed. Vardenyats Pass is closed for trailer vehicles and is difficult to pass for other types of vehicles.
Black ice is formed on Ashotsk and Amasia regions of Shirak Province, as well as on Aparan-Aragats, Spitak-Vanadzor, Vanadzor-Alaverdi roadways.
According to the information received from Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles.