Թրամփը պատի կառուցման համար գումար է գտել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Մեքսիկայի հետ սահմանին պատի շինարարության համար կարող է օգտագործել ամբողջ երկրում` այդ թվում նաև փոթորիկից տուժած Պուերտո-Ռիկոյում, ինժեներական աշխատանքներ անցկացնելու համար նախատեսված գումարը, հայտնում է NBC News-ը:
Ինչպես հայտնել են գործակալության քաջատեղյակ աղբյուրները, Թրամփը ԱՄՆ ցամաքային զորքերի ինժեներական կորպուսի ֆոնդի գումարների մի մասը` 13,9 մլն դոլարն, օգտագործելու հնարավորության մասին Պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ քննարկումների ժամանակ:
Գործակալության զրուցակիցների խոսքերով` ԱՄՆ ցամաքային զորքերը կարող են այդ գումարով սահմանին 315 մղոն երկարությամբ պատ կառուցել մոտ 18 ամսվա ընթացքում:

Трамп нашел деньги на строительство стены на границе с Мексикой
Президент США Дональд Трамп может использовать для финансирования строительства стены на границе с Мексикой деньги, предназначенные для проведения гражданских работ по всей стране, включая поврежденные штормом районы Пуэрто-Рико, передает Интерфакс со ссылкой на NBC News.
Как отметили собеседники, знакомые с содержанием брифинга, Трамп был проинформирован о возможности использовать часть фондов Инженерного корпуса сухопутных войск США в размере $13,9 млрд, предназначенных для помощи пострадавшим от стихийных бедствий районам, для строительства 315 миль стены на границе с Мексикой.
По словам собеседников, Инженерный корпус сухопутных войск США может построить 315 миль пограничной стены примерно за 18 месяцев.