Փարիզի իշխանությունները «դեղին բաճկոնների» ակցիայի օրը զրահափոխադրիչներ դուրս կբերեն փողոցներ
Փարիզի ոստիկանությունը «դեղին բաճկոնների» բողոքի մեծաթիվ ակցիաներ է սպասում հունվարի 12-ին, ինչի կապակցությամբ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի փողոցներ դուրս կբերվեն 14 զրահափոխադրիչներ: Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը` CNews հեռուստաալիքի եթերում այս մասին հայտարարել է Փարիզի ոստիկանապետ Միշել Դելպեշը:
«Մենք Փարիզում բողոքի ավելի լուրջ ակցիաներ ենք սպասում (հունվարի 12-ին), քան անցյալ շաբաթ օրը: Փողոցներում կտեղակայվեն 14 զրահափոխադրիչներ»,- ասել է նա:
Դելպեշը նաև նշել է, որ վերահսկողություն կկազմակերպվի քաղաքի երկաթուղային կայարաններում ու ճանապարհներին: Նրա խոսքով՝ շարժումն ամեն անգամ ավելի ու ավելի արմատական է դառնում:

Власти Парижа в день акции "желтых жилетов" выведут на улицы бронетранспортеры
Полиция Парижа ожидает проведения многочисленных акций протеста "желтых жилетов" 12 января, в связи с чем на улицы французской столицы будут выведены 14 бронетранспортеров. Об этом в пятницу в эфире телеканала CNews заявил начальник полиции Парижа Мишель Дельпеш, передает ''ТАСС''.
"Мы ожидаем более серьезные акции протеста в Париже [12 января], чем в прошлую субботу, - отметил он. - На улицах [для охраны порядка] будут развернуты 14 бронетранспортеров". Дельпеш также рассказал, что контроль будет организован на железнодорожных вокзалах и дорогах города. По его словам, движение с каждым разом становится все более радикальным.
Ранее телеканал BFM со ссылкой на премьер-министра страны Эдуара Филиппа сообщил, что в стране будет мобилизовано 80 тыс. сотрудников правоохранительных органов, 5 тыс. из них - в Париже.