Հայտնի է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպման օրը
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները կհանդիպեն հունվարի 16-ին Փարիզում: Այս մասին Sputnik-Արմենիային ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հունվարի 16-ին Փարիզում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ կկայանա Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը», - ասել է Նաղդալյանը:
Առաջիկա հանդիպման մասին այսօր հայտարարել է նաև Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն:
Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների վերջին հանդիպումը կայացել է դեպտեմբերի 5-ին Միլանում:  Այդ ժամանակ Մնացականյանն ու Մամեդյարովը պայմանավորվել էին շարունակել հանդիպումներն այդ ձևաչափով և պահպանել բանակցությունների դինամիկան:

Стала известна дата встречи глав МИД Армении и Азербайджана
Встреча глав внешнеполитических ведомств Армении и Азербайджана состоится 16 января. Как передает Sputnik Армения, об этом сказала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
"16 января в Париже при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоится встреча глав МИД Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова", - сказала Нагдалян.
Заявление о предстоящей встрече сегодня сделали и в МИД Азербайджана.
Ранее сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили главам внешнеполитических ведомств Армении и Азербайджана – Зограбу Мнацаканяну и Эльмару Мамедъярову – встретиться в январе этого года.