Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Ինչպես հայտնում են ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունից ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո՛ Նիկոլ Վովայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Հուսով եմ, որ, վերստանձնելով այս բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, Դուք և Ձեր ղեկավարած կառավարությունը կշարունակեք անել հնարավորը Հայաստանի Հանրապետության զարգացման, երկրի ու ժողովրդի պաշտպանունակության ու անվտանգության համակարգի զորացման, տնտեսական առաջընթացի ապահովման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Համոզված եմ, որ կձեռնարկվեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցները համատեղ ուժերով հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության աստիճանը շարունակաբար բարձրացնելու և համընդհանուր խնդիրները լուծելու ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ»։

Bako Sahakyan Congratulated Nikol Pashinyan
On 14 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to Prime-Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan.
"Respectful Mr. Pashinyan,
On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and myself personally I extend my congratulations to You on being appointed Prime-Minister of the Republic of Armenia.
I hope that reassigning this high and responsible position You and Your Cabinet will continue to do everything possible for developing the Republic of Armenia, strengthening the security and defense capacity of the country and the people, sustaining economic progress, widening and deepening the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.
I am confident that together with joint efforts all the necessary steps will be taken for keeping the high level of cooperation between the two Armenian states and solving common issues.