Եթե ժողովրդին պետք լինի, ապա մենք կլինենք այս կարգավիճակում. Փաշինյան
Հայաստանի կառավարությունը ՀՀ ժողովրդին չի թալանում. սա այն փոփոխությունն է, որի մասին հասարակությունը  երազել է երկար տարիներ: Այդ մասին այսօր՝ հունվարի  15-ին Facebook սոցիալական ցանցի լայվի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով ներկա և նախորդ իշխանությունների միջև տարբերության մասին՝ հստակ արձանագրելով փոփոխությունների եզրերը, հայտնում է News.am-ը:
«Իշխանությունը ձևավորել է ժողովրդի կողմից: ՀՀ քաղաքացիներն են ձևավորել  իշխանությունը: Իշխանությունը չի փորձելու ժողովրդի ձեռքից վերցնել իշխանությունը ձևավորելու հնարավորությունը: Եղունգներով իշխանությունը չենք պահելու: Եթե ժողովրդին պետք լինի, ապա մենք կլինենք այս կարգավիճակում, եթե ոչ, ապա չենք լինի: Ինձ համար անընդունելի կլինի այն վիճակը, եթե պարզվի, որ իմ վարչապետ լինելն ավելի շատ հարկավոր է ինձ, քան Հայաստանի քաղաքացիներին: Որ պահին այդպես լինի, ուրեմն ես անելիք չունեմ այս կարգավիճակում»,-ասել է նա:
Վարչապետի խոսքով՝ նոր կառավարությունից փորձում են կերտել բացասական կերպար՝ ցույց տալով, թե  ոչինչ չի փոխվել. «Ես թույլ չեմ տալու, որ այդ իմիջը ստեղծվի, ընդ որում, դա անելու եմ ոչ թե լրատվամիջոց խլելով, այլ այս ճանապարհով, այն է՝ քաղաքացիների հետ ուղիղ շփումով»:

Премьер Армении: "Я не позволю, чтобы был создан подобный имидж"
Правительство не грабит народ Армении. Это то изменение, о котором общество мечтало годами. Как передает News.am, об этом заявил в прямом эфире в "Facebook" 15 января глава правительства республики Никол Пашинян, говоря о разнице между бывшими и нынешними властями.
"Власть сформирована народом. И она не станет отнимать у народа возможность формирования власти. Мы не станем удерживать власть когтями. Если народ захочет, то мы останемся в этом статусе, а если нет – то не будем", - заверил Пашинян.
По его словам, новый кабинет министров пытаются представить в отрицательном образе, показывая, что ничего не изменилось. "Я не позволю, чтобы был создан подобный имидж. Причем сделаю это не путем отбирания СМИ, а иначе – прямым контактом с гражданами", - отметил глава правительства Армении.