«Ինչու՞ բեղեր չունես». Թուրքիայի նախագահի հարցը քաղաքապետի թեկնածուին
Մարտի 30-ին Թուրքիայում կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների (ՏԻՄ) ընտրություններին ընդառաջ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ներկայացրել է իր գլխավորած «Արդարություն և զարգացում կուսակցության» (AKP-ԱԶԿ) Քոջաելի նահանգի թեկնածուներին:
Ինչպես հայտնում է Ermenihaber-ը` այդ ժամանակ Էրդողանն անսպասելի հարց է ուղղել Քոջաելիի Բաշիսքելե քաղաքի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մեհմեթ Յասին Օզլուին:
- Յասի՛ն, դու ինչու՞ բեղեր չունես:
- Կպահեմ, իմ պարո՛ն,- պատասխանել է քաղաքապետի թեկնածուն:
Նշենք, որ վերջին տարիներին Թուրքիայի կառավարության անդամների ու իշխող կուսակցության պատգամավորների շրջանում նորաձև է դարձել Էրդողանի պես բեղեր պահելը: Թուրքական մամուլում պարբերաբար տեղեկություններ են շրջանառվում այն մասին, որ Էրդողանն անձամբ է կառավարության որոշ անդամների հորդորել բեղ պահել:

"Почему у тебя нет усов?" - Эрдоган задает неожиданный вопрос
В преддверии выборов в органы местного самоуправления в Турции, которые состоятся 30 марта, президент соседней страны Реджеп Тайип Эрдоган представил кандидата от провластной Партии справедливости и развития в провинции Коджаэли.
Как сообщает Ermenihaber, Эрдоган задал неожиданный вопрос Мехмету Ясину Озлу, кандидату на пост мэра города Башискеле провинции Коджаэли. "Ясин, почему у тебя нет усов?" - спросил Эрдоган. "Будут, мой господин", - ответил кандидат на пост мэра.
Издание отмечает, что в последние годы среди членов правительства Турции и членов правящей партии стало модным иметь такие же усы, как у Эрдогана. Турецкая пресса регулярно распространяет информацию о том, что некоторым членам правительства Турции Эрдоган лично дает указание отпускать усы.