ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների համաձայնությունը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը Փարիզում հունվարի 16-ին՝ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո։ Այս մասին, ինչպես փոխանցում է panorama.am-ը, ասվում է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի մամուլի քարտուղար Ստեֆան Դուջարիկի տարածած հայտարարության մեջ։
«Գլխավոր քարտուղարը գնահատում է կողմերի շարունակական հանձնառությունը՝ երկար ձգվող Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը խաղաղ լուծում գտնելու և հատկապես ողջունում է նախարարների համաձայնությունը՝ բնակչությանը խաղաղության նախապատրաստելու համար կոնկրետ միջոցների ձեռնարկման անհրաժեշտության վերաբերյալ։
Գլխավոր քարտուղարը վերահաստատում է Միավորված ազգերի կազմակերպության լիակատար աջակցությունը Մինսկի խմբի կարևոր միջնորդական ջանքերին»,-ասվում է հայտարարության մեջ։

Denis Balibouse/Reuters
UN Secretary-General António Guterres welcomes the meeting between Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov and Acting Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held on 16 January in Paris under the auspices of the co-chairs of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Minsk Group, his spokesman Stéphane Dujarric said in a statement
"The Secretary-General appreciates the continued commitment of the sides to finding a negotiated and peaceful solution to the long-standing Nagorno-Karabakh conflict and particularly welcomed the Ministers’ agreement on the need to take concrete measures to prepare the populations for peace.
The Secretary-General reiterates the full support of the United Nations for the important mediation efforts of the OSCE Minsk Group,” reads the statement.