Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, հաղորդում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու և 2018 թ. դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր դաշինքի հաջողությանկապակցությամբ:
Միացյալ Նահանգներն աջակցում են բարգավաճ, ժողովրդավարական և
հարևանների հետ խաղաղ գոյակցող Հայաստանին: Միասին մենք կարող ենքառաջընթաց արձանագրել մեր երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման, համաշխարհային անվտանգության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործում: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ

Trump Congratulated Nikol Pashinyan
President of the United States of America Donald Trump has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister of the Republic of Armenia.
Congratulations on your appointment as Prime Minister of Armenia and your coalition’s success in the December 9, 2018 parliamentary elections.
The United States supports a prosperous, democratic Armenia at peace with its neighbors. Together, we can make progress on deepening trade between our countries, strengthening global security, and combating corruption. A peaceful solution to the Nagorno-Karabakh conflict will help these efforts.