Ադրբեջանցի բլոգերի դեմ հարուցված քրեական գործը կասեցվել է
Բլոգեր Մեհման Հուսեյնովի դեմ Ադրբեջանում հարուցված քրեական գործի վարույթը դադարեցվել է։ Համապատասխան կարգադրություն է արել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, հայտնում է haqqin.az-ը։
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ նախագահի կարգադրության համաձայն՝ երկրի գլխավոր դատախազը քննչական մարմնին հանձնարարական է տվել «հաշվի առնելով Մեհման Հուսեյնովի երիտասարդ տարիքը, ուղղվելու ճանապարհին կանգնելը, խնամքի կարիք ունեցող հոր գոյությունը, ոչ մեծ ծանրության հանցագործությունը և հասարակության համար սպառնալիքի բացակայությունը, քննչական մարմինը որոշել է նրա դեմ հարուցված քրեական գործի վարույթը դադարեցնել»:
Զուգահեռ, Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը զգուշացրել է այն անձանց, ովքեր «սեփական նպատակներ հետապնդելով, փորձում են Մեհման Հուսեյնովի շուրջը արհեստական աղմուկ ստեղծել, ինչպես նաև լրատվամիջոցների խմբագրություններին, որոնք սուտ տեղեկություններ են տարածում, որ բոլոր ապօրինի գործողությունները՝ ուղղված երկրի կայունության խախտմանը, վճռական կերպով կկանխվեն», նշել է պարբերականը:

The Criminal Case Against Azerbaijani Blogger Was Terminated
The new criminal case against blogger Mehman Huseynov was terminated, says the statement by the Prosecutor General of Azerbaijan.
The report said that in connection with the appeal of Huseynov and human rights activists to the President of Azerbaijan, the head of state recommended that the Prosecutor General ensure the objectivity of the investigation. In accordance with the recommendation of the President, the Prosecutor General gave the appropriate instructions to the investigation, contact.az reported quoting the statement.
"Given Huseynov’s young age, not bringing him to disciplinary responsibility during the period of serving the sentence, his joining the path of correction, having an elderly father, and committing a less serious crime that does not pose a danger to society, the investigation stopped the criminal case," the Prosecutor General's Office said.