ԱՄՆ-ում չեն բացառել Վենեսուելայում ռազմական միջամտությունը
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն The Laura Ingraham Show հաղորդման ժամանակ հայտարարել է, Միացալ Նահանգները կարող են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները Վենեսուելայում իր դիվանագետների պաշտպանելու համար:
Հաղորդավարի հարցին` ԱՄՆ-ն մտահոգություն ունի՞ արդյոք Վենեսուելա զորք մտցնելու կապակցությամբ այն պատճառով, որ Նիկոլաս Մադուրոյին օրինական համարող Ռուսաստանը և այլ երկրները կտրականապես դեմ են հանդես գալիս նման որոշմանը:
«Մենք հնարավոր ամեն բան կանենք, որպեսզի վստահ լինենք մեր քաղաքացիների անվտանգության հարցում», - ասել է Պոմպեոն:

В США допустили военное вмешательство в Венесуэлу
Государственный секретарь США Майк Помпео заявил в программе The Laura Ingraham Show, что Соединенные Штаты могут применить все необходимые меры для защиты своих дипломатов в Венесуэле, передает gazeta.ru со ссылкой на сайт Госдепа.
Ведущая программы спросила у Помпео, есть ли у США опасения по вводу войск в Венесуэлу из-за того, что против такого решения выступают Россия и ряд других стран, которые считают легитимным венесуэльского президента Николаса Мадуро.
"Мы сделаем все необходимое, чтобы быть уверенными в безопасности наших граждан", - отреагировал на эти слова Помпео.