Թրյուդոն Կանադա է վերադարձել Հայաստանին սիրահարված. Կանադայի արտգործնախարար
Կանադայի արտգործնախարար Քրիստիա Ֆրիլանդը պատմել է երկրի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի` Հայաստան կատարած այցի տպավորությունների մասին:
«Նա Կանադա է վերադարձել ամբողջովին Հայաստանին սիրահարված: Մի խումբ նախարարների հետ հանդիպումից հետո նա մոտ 15 րոպե խոսել է Հայաստանի մասին. պատմել է, թե որքան հրաշալի է եղել նրա ուղևորությունը և ինչպիսի հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանի նոր կառավարության հետ», -ասել է Քրիստիա Ֆրիլանդը, փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն
Կանադայի արտգործնախարարը խոստովանել է նաև, որ կիսում է երկրի վարչապետի տեսակետը, քանի որ նման զգացողություններ ինքն անձամբ է ունեցել 1990-ականներին Հայաստան կատարած իր այցի ժամանակ: Այդ ընթացքում նա Մոսկվայում աշխատել է որպես օտարերկրյա թղթակից:
Ֆրիլանդը նաև նշել է, որ Կանադան հպարտանում է երկրի հայ համայնքով, որն ինտեգրված է բոլոր ոլորտներում:

Трюдо вернулся в Канаду, полностью влюбленный в Армению: глава МИД Канады
Министр иностранных дел Канады Христя Фриланд рассказала о впечатлениях премьер-министра страны Джастина Трюдо от поездки в Армению, которая состоялась в рамках саммита Франкофонии в октябре 2018 года, пишет РУСАРМИНФО.
"Он вернулся в Канаду, полностью влюбленный в Армению. После поездки на встрече с группой министров он около 15 минут говорил об Армении, о том, какой потрясающей была его поездка и какая прекрасная встреча состоялась с новым правительством Армении", - сказала Христя Фриланд в ходе своего недавнего интервью.
Глава МИД Канады призналась также, что она разделяет взгляды премьера страны и аналогичные ощущения испытала сама в ходе своей поездки в Армению в 1990-ых годах, когда работала иностранным корреспондентом в Москве.
Христя Фриланд заявила также, что Канада гордится армянской общиной страны, которая интегрирована во все сферы жизнедеятельности.