Թրամփին թույլատրել են ամենամյա ելույթով հանդես գալ Կոնգրեսում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ընդունել է ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի՝ երկրի դրության մասին Կոնգրեսում ամենամյա ելույթի հրավերը: Այս մասին ասվում է Փելոսիին հղված Թրամփի պաշտոնական նամակում, որը տարածել է Սպիտակ տունը:
Ուղերձի օրը նշված է փետրվարի 5-ը:
Հիշեցնենք, Փելոսին հրաժարվել էր ավանդական ուղերձի օր նշանակել հունվարի 29-ին` մինչև բյուջետային ճգնաժամի ավարտը:
Հունվարի 26-ին, Թրամփը համաձայնել է դեմոկրատների պահանջի հետ և օրինագիծ է ստորագրել բյուջետային միջոցներ հատկացնելու ու կառավարության ֆինանսավորումը մինչև փետրվարի 15-ը վերականգնելու մասին:

Трампу разрешили выступить с речью в Конгрессе
Президент США Дональд Трамп принял приглашение спикера палаты представителей Нэнси Пелоси выступить с ежегодной речью "О положении страны" в Конгрессе. Об этом, как передает Корреспондент, говорится в формальном письме Трампа к Пелоси, которое распространил Белый дом.
Дата послания назначена на 5 февраля.
Напомним, Пелоси отказалась назначить дату традиционного послания на 29 января, пока не завершится бюджетный кризис.
В субботу, 26 января, Трамп согласился на требования демократов и подписал законопроект о выделении бюджетных средств и восстановлении финансирования правительства до 15 февраля.