Դելիում Միջազգային խոհանոցի փառատոնին մասնակցեց նաև Հայաստանը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Հունվարի 26-ին՝ Հնդկաստանի Հանրապետության օրը, Նյու Դելիի Ջավահարլալ Ներուի անվան համալսարանում տեղի ունեցավ Միջազգային խոհանոցի ամենամյա փառատոնը, որի ժամանակ համալսարանի օտարերկրյա ուսանողները ներկայացնում են իրենց երկրի կերակրատեսակները: Այս անգամ այն կազմակերպված էր ավելի հանդիսավոր և շուքով, քանի որ նվիրված էր համալսարանի հիմնադրման 50-ամյակին:
Մասնակից երկրների թվում էին Հայաստանը, Հնդկաստանը, Ռուսաստանը, Գերմանիան, Չինաստանը, Սիրիան, Եգիպտոսը, Կորեան, Ուզբեկստանը, Թուրքմենստանը, Նեպալը, Աֆղանստանը և այլն:
Դելիի Հայկական մշակութային կենտրոնը ձևավորել էր Հայաստանի տաղավարը հայկական դրոշով, նկարներով, հուշանվերներով: Կենտրոնի անդամները պատրաստել էին ազգային խոհանոցի համեղ խորտիկներից, այդ թվում՝ թփով և կաղամբով տոլմա, պասուց տոլմա, ընկույզով սմբուկ, գաթա և այլ քաղցրեղեն:
Հայաստանի տաղավարը փառատոնի ողջ ընթացքում մարդաշատ էր: Բոլորն էլ ցանկանում էին համտեսել հայկական ուտեստներից, որոնք գրավում էին իրենց գեղեցիկ ու  հրապուրիչ տեսքով և ախորժելի բույրով:
Փառատոնի ընթացքում տեղի ունեցավ համերգ տարբեր երկրների մասնակիցների կատարմամբ, ողջույնի խոսքով հանդես եկան համալսարանի ղեկավարությունը և մի շարք երկրների դեսպանները:
Համալսարանական ավանի տարածքում մինչ ուշ գիշեր հնչում էր աշխարհի տարբեր վայրերի երաժշտությունը, խոսքը, որոնց միախառնվում էին ավանի ջունգլիներում բնակվող բազմաթիվ սիրամարգերի, թութակների և այլ թռչունների կանչերը:

Армения приняла участие в Фестивале международной кухни в Дели (фотографии)
В День Республики Индия, в университете им. Джавахарлала Неру 26-го января состоялся ежегодный Фестиваль международной кухни, на котором иностранные студенты университета представляют свои национальные блюда. В этот раз фестиваль был организован более торжественно, т.к. был посвящен 50-летию основания университета.
В числе стран-участников были Армения, Индия, Россия, Германия, Китай, Сирия, Египет, Корея, Узбекистан, Туркменистан, Непал, Афганистан и т.д.
Армянский культурный центр Дели оформил павильон Армении армянским флагом, картинами, сувенирами. Члены Центра приготовили разные вкусные блюда национальной кухни, среди них толму с виноградными листьями и капустой, пасуц-толму, баклажаны с орехами, гату и другие сладости.
В течение всего фестиваля армянский павильон был полон народа. Все хотели попробовать армянские кушанья, которые привлекали своим красивым и притягательным видом и аппетитными ароматами.
Во время фестиваля был организован концерт с участием представителей разных стран, с приветственным словом выступили руководство университета и послы ряда стран.
На территории университетского городка до поздней ночи звучали музыка и речь из разных концов мира, к которым присоединялись и ароматы различных яств, представленных студентами из самых разных стран мира.