Դելիում Միջազգային խոհանոցի փառատոնին մասնակցեց նաև Հայաստանը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Հունվարի 26-ին՝ Հնդկաստանի Հանրապետության օրը, Նյու Դելիի Ջավահարլալ Ներուի անվան համալսարանում տեղի ունեցավ Միջազգային խոհանոցի ամենամյա փառատոնը, որի ժամանակ համալսարանի օտարերկրյա ուսանողները ներկայացնում են իրենց երկրի կերակրատեսակները: Այս անգամ այն կազմակերպված էր ավելի հանդիսավոր և շուքով, քանի որ նվիրված էր համալսարանի հիմնադրման 50-ամյակին:
Մասնակից երկրների թվում էին Հայաստանը, Հնդկաստանը, Ռուսաստանը, Գերմանիան, Չինաստանը, Սիրիան, Եգիպտոսը, Կորեան, Ուզբեկստանը, Թուրքմենստանը, Նեպալը, Աֆղանստանը և այլն:
Դելիի Հայկական մշակութային կենտրոնը ձևավորել էր Հայաստանի տաղավարը հայկական դրոշով, նկարներով, հուշանվերներով: Կենտրոնի անդամները պատրաստել էին ազգային խոհանոցի համեղ խորտիկներից, այդ թվում՝ թփով և կաղամբով տոլմա, պասուց տոլմա, ընկույզով սմբուկ, գաթա և այլ քաղցրեղեն:
Հայաստանի տաղավարը փառատոնի ողջ ընթացքում մարդաշատ էր: Բոլորն էլ ցանկանում էին համտեսել հայկական ուտեստներից, որոնք գրավում էին իրենց գեղեցիկ ու  հրապուրիչ տեսքով և ախորժելի բույրով:
Փառատոնի ընթացքում տեղի ունեցավ համերգ տարբեր երկրների մասնակիցների կատարմամբ, ողջույնի խոսքով հանդես եկան համալսարանի ղեկավարությունը և մի շարք երկրների դեսպանները:
Համալսարանական ավանի տարածքում մինչ ուշ գիշեր հնչում էր աշխարհի տարբեր վայրերի երաժշտությունը, խոսքը, որոնց միախառնվում էին ավանի ջունգլիներում բնակվող բազմաթիվ սիրամարգերի, թութակների և այլ թռչունների կանչերը:

Armenia Participated in the International Cuisine Festival in Delhi
On January 26, on the Day of the Republic of India, at the Jawaharlal Nehru University the annual Festival of International Cuisine was held, where University’s foreign students present their national dishes. This time it was organized more solemnly, because it was dedicated to the 50th anniversary of the University - JNU. Among the participants were: Armenia, India, Russia, Germany, China, Syria, Egypt, Korea, Uzbekistan, Turkmenistan, Nepal, Afghanistan, etc. The Armenian Cultural Center of Delhi designed the Armenian pavilion with the Armenian flag, paintings, souvenirs. Members of the Center prepared various delicious national dishes, among them: tolma with grape leaves and cabbage, tolma pasuts, eggplants with nuts, gata and other sweets.
Throughout the festival, the Armenian pavilion was full of people. Everyone wanted to try Armenian dishes, which attracted them with their beautiful and delicious look and appetizing smell. During the festival, a concert was organized with performances by participants from different countries, with welcoming speeches by the University authorities and ambassadors of several countries. On the territory of the campus until late at night, there was music and speech from all over the world, joined by cries of peacocks, parrots and other birds living in the jungle of the JNU campus.