Բակո Սահակյանը մասնակցել է ոստիկանության կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2018 թվականի օպերատիվ-ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականն ակտիվ ժամանակաշրջան էր, որի ընթացքում Արցախի Հանրապետության ոստիկանությունը ծավալուն աշխատանք է տարել հանրապետությունում կայունության պահպանման, հանցավորության դեմ պայքարի, հասարակական կարգի և անվտանգության ապահովման ուղղությամբ:
Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
«Համակարգի առջև դրված են կարևոր և պատասխանատու խնդիրներ: Անհրաժեշտ է շարունակել հետևողական աշխատանքը՝ ուղղված բնակչության անվտանգության ապահովմանը, հասարակական կարգի պահպանմանը, մարդու և քաղաքացու իրավունքների պաշտպանությանը, հանցավորության դեմ պայքարի կազմակերպմանը», - ընդգծել է Նախագահ Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ոստիկանությունն ունի համապատասխան ներուժ այդ խնդիրները հաջողությամբ լուծելու համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ գերատեսչության յուրաքանչյուր աշխատակից քաջ գիտակցում է իր ծառայության կարևորությունը և պատասխանատվության բարձր աստիճանը:

Президент Арцаха принял участие в заседании коллегии полиции
7 февраля президент Бако Саакян принял участие в заседании коллегии полиции Республики Арцах по обобщению итогов оперативно - служебной деятельности в 2018 году.
В своем выступлении Бако Саакян отметил, что 2018 год был активным периодом, в ходе которого полиция Арцаха провела масштабную работу по сохранению стабильности в республике, борьбе с преступностью, обеспечению общественного порядка и безопасности.
Президент дал в целом удовлетворительную оценку деятельности полиции в отчетный период.
"Перед системой поставлены важные и ответственные задачи. Необходимо продолжить последовательную работу, направленную на обеспечение безопасности населения, охрану общественного порядка, защиту прав человека и гражданина, организацию борьбы с преступностью", - подчеркнул президент Арцаха.
Бако Саакян отметил, что полиция имеет соответствующий потенциал для успешного решения указанных задач, выразив уверенность, что каждый сотрудник ведомства прекрасно осознает важность своей службы и высокую степень ответственности.