Մեկ օրում Սիրիա են վերադարձել հազարից ավելի փախստականներ
Անցած մեկ օրվա ընթացքում օտարերկրյա պետությունների տարածքից Սիրիա են վերադարձել 1,2 հազարից ավելի փախստականներ: Այս մասին վկայում Է փախստականների ընդունման, տեղաբաշխման և տեղավորման կենտրոնի տեղեկագիրը:
«Անցած օրվա ընթացքում օտարերկրյա պետությունների տարածքից Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն Է վերադարձել 1248 փախստական, այդ թվում Լիբանանից՝ «Ջեյդեթ-Յաբուս», «Թել-Քալահ» անցակետերով՝ 342 մարդ (103 կին, 175 երեխա), Հորդանանից՝ «Նասիբ» անցակետով՝ 906 մարդ (272 կին, 462 երեխա)»,-նշված Է հաղորդագրության մեջ:

В Сирию за сутки вернулись более 1,2 тысячи беженцев
Свыше 1,2 тысячи беженцев вернулись в Сирию с территорий иностранных государств за минувшие сутки, следует из информационного бюллетеня центра приема, распределения и размещения беженцев, передает РИА Новости.
"За прошедшие сутки в Сирийскую Арабскую Республику с территорий иностранных государств возвратились 1 248 беженцев, в том числе из Ливана через пункты пропуска "Джейдет-Ябус", "Телль-Калах" – 342 человека (женщин – 103, детей – 175), из Иордании через пункт пропуска "Насиб" – 906 человек (женщин – 272, детей – 462)", - говорится в сообщении.