ԱՄՆ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը չհայտարարված այցով մեկնել է Աֆղանստան
ԱՄՆ Պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Պատրիկ Շանահանը չհայտարարված այցով  ժամանել է Աֆղանստան: Այս մասին հայտնում է RT-ն`վկայակոչելով AFP- ին:
Ավելի վաղ Աֆղանստանում ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Զալմայ Խալիլզադը հայտարարել էր, որ ամերիկյան կողմը կցանկանար խաղաղության համաձայնագիր կնքել «Թալիբան» արմատական շարժման ներկայացուցիչների հետ մինչև Աֆղանստանում սպասվող նախագահական ընտրությունները, որոնք պետք է տեղի ունենան հուլիսի 20-ին։
Լրատվամիջոցները նաև հայտնում են, որ ԱՄՆ-ը և «Թալիբանը» հասել են նախնական համաձայնության Աֆղանստանում 17-ամյա պատերազմի ավարտի վերաբերյալ։ Պայմանագրի կետերից մեկը նախատեսում է օտարերկրյա զորքերի դուրսբերում պետության տարածքից։

Исполняющий обязанности министра обороны США прилетел в Афганистан с необъявленным визитом
Исполняющий обязанности министра обороны США Патрик Шанахан прибыл с необъявленным визитом в Афганистан. Об этом информирует RT, ссылаясь на AFP.
Ранее спецпредставитель США по Афганистану Залмай Халилзад заявил, что американская сторона желала бы заключить мирное соглашение с представителями радикального движения ''Талибан'' до президентских выборов в Афганистане, которые должны состояться 20 июля.
Также СМИ сообщали, что США и ''Талибан'' достигли предварительного соглашения об окончании 17-летней войны в Афганистане. Один из пунктов договора предусматривает вывод с территории государства иностранных войск.