Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 12-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատախազության 2018 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Սահակյանը, ամփոփելով 2018 թվականին Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազության կողմից կատարված աշխատանքը, այն, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ գերատեսչության առջև դրված են կարևոր ու պատասխանատու խնդիրներ, և համակարգի աշխատանքից է նաև կախված մեր երկրի բնականոն կենսագործունեության ապահովումը, պետության, հասարակության ու քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունը, օրինականության պահպանումը, հանցավորության դեմ անզիջում պայքարի իրականացումը:
«Այդ գործառույթներն արդյունավետորեն իրականացնելու համար պահանջվում է արհեստավարժության բարձր մակարդակ, պատասխանատվություն, սկզբունքայնություն ևնվիրվածություն: Դատախազությունում կա համապատասխան ներուժ այդ ամենը անհրաժեշտ մակարդակով իրականացնելու համար»,- նշել է իր ելույթում Արցախի Հանրապետության նախագահը:

Президент Арцаха принял участие в заседании коллегии прокуратуры
12 февраля Президент Бако Саакян принял участие в заседании коллегии прокуратуры Республики Арцах по обобщению итогов деятельности 2018 года.
Президент Саакян в целом дал удовлетворительную оценку работе, проведенной прокуратурой Республики Арцах в 2018 году.
Бако Саакян подчеркнул, что перед ведомством поставлены важные и ответственные задачи, и от работы системы зависит в том числе обеспечение естественной жизнедеятельности страны, защита интересов государства, общества и граждан, охрана законности, осуществление бескомпромиссной борьбы с преступностью.
"Для эффективного осуществления этих функций требуется высокий уровень профессионализма, ответственность, принципиальность и преданность. В прокуратуре имеется соответствующий потенциал реализации всего этого на необходимом уровне", - отметил в своем выступлении Президент Республики Арцах.