Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 12-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատախազության 2018 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Սահակյանը, ամփոփելով 2018 թվականին Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազության կողմից կատարված աշխատանքը, այն, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ գերատեսչության առջև դրված են կարևոր ու պատասխանատու խնդիրներ, և համակարգի աշխատանքից է նաև կախված մեր երկրի բնականոն կենսագործունեության ապահովումը, պետության, հասարակության ու քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունը, օրինականության պահպանումը, հանցավորության դեմ անզիջում պայքարի իրականացումը:
«Այդ գործառույթներն արդյունավետորեն իրականացնելու համար պահանջվում է արհեստավարժության բարձր մակարդակ, պատասխանատվություն, սկզբունքայնություն ևնվիրվածություն: Դատախազությունում կա համապատասխան ներուժ այդ ամենը անհրաժեշտ մակարդակով իրականացնելու համար»,- նշել է իր ելույթում Արցախի Հանրապետության նախագահը:

President of Artsakh Participates in Prosecutor General’s Office Board Meeting
On 12 February President Bako Sahakyan took part at the Artsakh Republic Prosecutor General's Office Board meeting summarizing the results of structure's activities in 2018.
Reviewing the Artsakh Republic Prosecutor General's Office work in the reporting period President Sahakyan valued it as overall satisfactory.
Bako Sahakyan outlined that important tasks were set upon the institution, with securing vital activity of the country, protecting the interests of the state, society and citizens, ensuring law supremacy, carrying out uncompromising fight against crime also depending on the functioning of system.
"High level of professionalism, responsibility, principled stance and commitment are required to carry out effectively these duties. The Prosecutor General's Office has adequate capacity to implement all these on a proper level", pointed out in his remarks the President of the Artsakh Republic.