Ադրբեջանի հայտարարությունների սրացումը նոր վտանգավոր պրոցեսներ է հուշում. Արցախի նախագահի խորհրդական
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այս շաբաթ էլ է այցելել սահմանագծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր, առաջնագծի մի քանի ուղղություններով։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
«Նախագահ Սահակյանն այս շաբաթ էլ այցելեց սահմանագծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր, նաև առաջնագծի մի քանի ուղղություններով։
Աշխարհաքաղաքական իրավիճակն ու Ադրբեջանի հայտարարությունների սրացումը նոր վտանգավոր պրոցեսներ է հուշում, ինչը մեզ ստիպում է առաջնագծում մեր աշխատանքներն առավել ակտիվ հուն տեղափոխել։
Բակո Սահակյանը տեղում խորհրդակցություն անցկացրեց, մեծ թվով հանձնարարություններ տրվեցին, որոնք կարճ ժամկետում պետք է կյանքի կոչվեն»,- գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Ужесточение заявлений Азербайджана сигнализирует о новых опасных процессах: советник президента Арцаха
Президент Республики Арцах Бако Саакян на этой неделе также посетил воинские части, расположенные в южном направлении линии соприкосновения. Как передает Panorama.am, об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил советник президента НКР Тигран Абрамян.
Абрамян, в частности, отметил:
"Обострение геополитической ситуации и ужесточение заявлений Азербайджана сигнализирует о новых опасных процессах, что вынуждает нас перевести работы на передовой в более активное русло.
Бако Саакян на месте провел совещание, было дано множество поручений, которые должны быть претворены в жизнь в короткий срок".