Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրիի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի կառավարության ղեկավար Սաադ Հարիրիի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սաադ Հարիրիին Լիբանանի նոր կառավարության ձևավորման և վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Վարչապետը հաջողություն է մաղթել Սաադ Հարիրիին և նրա թիմակիցներին կարևոր առաքելության մեջ և համոզմունք հայտնել, որ Հարիրիի ղեկավարությամբ նոր կառավարությունը երկիրը կտանի դեպի զարգացում և տնտեսական առաջընթաց:
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի ամրապնդումը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել անցկացնել հայ-լիբանանյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստն այս տարվա ապրիլին:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Ливана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Ливана Саадом Харири. Никол Пашинян поздравил Саада Харири с формированием нового правительства Ливана и переназначением на пост премьер-министра.
Премьер-министр пожелал Сааду Харири и членам его команды успехов в реализации важной миссии и выразил уверенность в том, что под руководством Харири новое правительство приведет страну к развитию и экономическому прогрессу.
Собеседники отметили важность укрепления экономических связей между двумя странами. Была достигнута договоренность о проведении заседания армяно-ливанской межправительственной комиссии в апреле этого года.