Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրիի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի կառավարության ղեկավար Սաադ Հարիրիի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սաադ Հարիրիին Լիբանանի նոր կառավարության ձևավորման և վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Վարչապետը հաջողություն է մաղթել Սաադ Հարիրիին և նրա թիմակիցներին կարևոր առաքելության մեջ և համոզմունք հայտնել, որ Հարիրիի ղեկավարությամբ նոր կառավարությունը երկիրը կտանի դեպի զարգացում և տնտեսական առաջընթաց:
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի ամրապնդումը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել անցկացնել հայ-լիբանանյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստն այս տարվա ապրիլին:

Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with Lebanese Prime Minister Saad Hariri. Nikol Pashinyan congratulated Saadi Hariri on the formation of a new government in Lebanon and his appointment as Prime Minister.
Nikol Pashinyan wished Saad Hariri and his team all the best in their important mission and expressed conviction that under Mr. Hariri’s leadership, the new government will bring development and economic progress to the country.
The interlocutors stressed the need for strengthening economic ties between the two countries. An agreement was reached to hold a meeting of the Armenian-Lebanese intergovernmental commission in April this year.