Հայաստանի և Սերբիայի միջև բարեկամական հարաբերությունները կընդլայնվեն ու կզարգանան` ի շահ երկու ժողովուրդների. ՀՀ նախագահ
Սերբիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա առթիվ, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ կարևորելով Սերբիայի հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ և թե՛ բազմակողմ հարթություններում՝ նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Սերբիայի միջև բարեկամական հարաբերությունները կընդլայնվեն ու կզարգանան` ի շահ երկու ժողովուրդների:

Дружественные отношения между Арменией и Сербией будут расширяться и развиваться во благо двух народов: президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Сербии Александру Вучичу по случаю Национального праздника – Дня государственности.  Как передает panorama.am, об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Согласно информации, в послании, в частности, подчеркивая важность развития сотрудничества с Сербией как в двустороннем, так и многостороннем форматах, президент А. Саркисян выразил уверенность, что благодаря совместным усилиям дружественные отношения между Арменией и Сербией будут расширяться и развиваться во благо двух народов.