Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում. Կալաշնիկով
Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում: Այս մասին այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Պետդումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը:
«Նախ, այնտեղ բնակվում են հայեր: Մյուս կողմից, դուք չվախեցաք Արևմուտքից, Արևմուտքի արձագանքից: Դրա համար պետք է քաջություն ունենալ, և դա կգնահատվի ու գնահատվում է շատ դրական Ռուսաստանի կողմից», -  ասել է Կալաշնիկովը, հաղորդում է «Այսօր»-ը:
Նա նաև նշել է, որ հայկական կողմի որոշումն արդարեցված է Սիրիայի ժողովրդի ողբերգությամբ ու սեփական եղբայրներին օգնելու ցանկությամբ։

© photo: Sputnik / Vladimir Fedorenko
Russia will highly evaluate the deployment of the Armenian humanitarian mission in Syria, Chairman of the Russian State Duma Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots Leonid Kalashnikov told the reporters in Yerevan, ''Aysor'' reports.
"First of all Armenians are living there. On the other hand you were not afraid of any West, its reaction. For it you needed to have courage and Russia will highly evaluate it," Kalashnikov said.
He also stressed that the decision of the Armenia side is justified regarding the tragedy of the Syrian people, and necessity to assist the compatriots.