Հայաստանի մարզերի 24 համայնքներում այսօր ընթանում են ՏԻՄ ընտրություններ
Այսօր՝ փետրվարի 17-ին Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Արարատի, Վայոց ձորի, Շիրակի, Արագածոտնի, Արմավիրի, Տավուշի և Լոռու մարզերի 20 համայնքներում քաղաքացիները համայնքի ղեկավար են ընտրում, իսկ Արմավիրի և Տավուշի մարզերի 4 համայնքներում՝ ավագանու անդամներ:
Ընտրական տեղմասերը բացվել են առավոտյան 08:00-ին և կփակվեն 20:00-ին:
Ինչպես փոխանցում է Արմենպրեսս-ը, 24 համայնքից 14-ում ընտրությունները հերթական են, իսկ 10-ում՝ արտահերթ:
Սահմանված ժամկետում ընտրություններին որպես համայնքի ղեկավարի թեկնածու գրանցված 74 քաղաքացիներից 9-ը ներկայացրել է ինքնաբացարկի դիմում:
Ավագանու անդամի գրանցված62 թեկնածուներից ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել 2 թեկնածու:
ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցող համայնքի ղեկավարի բոլոր 65 և ավագանու անդամի 60 թեկնածուները ինքնառաջադրվել են:

В 24 общинах областей Армении сегодня выбирают глав общин и членов Совета старейшин
17 февраля выборы  глав общин начались в  20 общинах следующих областей  Армении -  Араратской, Вайоцдзорской, Ширакской, Арагацотнской, Армавирской, Тавушской и Лорийской.
В 4 общинах Армавирской и Тавушской областей   идут выборы членов  Совета  старейшин.  Об этом сообщает Арменпресс.
Избирательные участки открылись в 08:00 утра и закроются в 20:00 часов.
В  14 из  24 общин выборы – очередные, в 10 – внеочередные.  В 20 из указанных общин выбирают главу  общины, в 4 общинах - членов  Совета  старейшин.
В  установленный  срок из 74 кандидатов,  зарегистрированных для  выборов  в качестве главы общин, 9 человек заявили о  самоотводе. Из 62 кандидатов,  зарегистрированных для  выборов  в качестве члена  Совета  старейшин, 2 человека заявили о  самоотводе.