Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ին՝ ժամը 08:20-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի  ավտոմեքենաների համար:
Փակ են Արագածոտնի մարզի Նիգավան, Լուսագյուղ, Սարալանջ, Վարդենիս, Չքնաղ, Թթուջուր և Ձորագլուխ գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանի և Արագածի Մելիքգյուղ, Շենկանի, Ավշեն, Միրաք գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Շիրակի մարզի Գյումրի-Աշոցք ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 52 բեռնատար ավտոմեքենա:

According to the Ministry of ES of RA on February 19 by 10:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Vardenyats Pass is closed for all types of vehicles.
The intercommunity roadways of Nigavan, Lusagyugh, Saralanj, Vardenis, Chknagh, Ttujur and Dzoraglukh villages of Aragatsotn Province are difficult to pass.
Black ice is formed on Gyumri-Ashotsk roadway of Shirak Province.
According to the information received from the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for trucks.
According to the information received from the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Republic of North Ossetia, there are 52 accumulated trailers on the Russian part.