Պոլսահայ երգչուհին կմասնակցի Բրազիլիայի կառնավալի ընթացքում Հայաստանին նվիրված միջոցառումներին
Պոլսահայ երգչուհի Սիբիլը կմասնակցի 2019 թվականի Բրազիլիայի կառնավալի ընթացքում Հայաստանին նվիրված միջոցառումներին:
Պոլսահայ երգչուհին պաշտոնապես հրավիրված է մասնակցելու Կառնավալին: Նա կլինի այն կառքում, որը կգլխավորի հայկական շքերթը, հայտնում է Ermenihaber-ը:
Ներկայումս երգչուհին Սան Պաուլոյում է, որտեղ մասնակցում է միջոցառման փորձերին: Մարտի 2-ին կայանալիք  միջոցառման նախաձեռնողը  Սամբայի ավանդական և կարևորագույն դպրոցներից մեկը` Սան Պաուլոյի «Ոսկե վարդեր» (Rosas de Ouro) խումբն է: Շքերթը կրելու է «Կեցցե Հայաստանը» խորագիրը: Ներկայացվելու է Հայաստանի մշակույթն ու պատմությունը: Միջոցառումը հեռարձակվելու է 200-ից ավելի երկրներում:

"Да здравствует Армения!" - на параде в Бразилии-2019
Знаменитая певица армянского происхождения из Стамбула Сибил примет участие в мероприятиях, посвященных Армении, во время бразильского карнавала 2019 года. Турецко-армянская певица официально приглашена для участия в карнавале. Он будет в карете, возглавляющей шествие армянской делегации, сообщает Ermenihaber.
Певица в настоящее время находится в Сан-Паулу, где принимает участие в репетициях. Инициатор мероприятия, которое состоится 2 марта, одна из традиционных и важных школ самбы - "Золотые розы" (Rosas de Ouro) из Сан-Пауло. Парад пройдет под девизом "Да здравствует Армения!". Будут представлены ​​культура и история Армении. Мероприятие будет транслироваться более чем в 200 странах.