Հայաստանում զենքի և զինամթերքի արտադրության ոլորտում կստեղծվի 200 նոր աշխատատեղ
Հայաստանի կառավարությունը մաքսային արտոնություն տրամադրեց «Արսենալ ԼՏԴ» ՍՊ ընկերությանը՝ գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի և նյութերի ներմուծման համար: Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ ընկերության կողմից ներմուծվող ապրանքներն օգտագործվելու են զենքի և զինամթերքի արտադրության մեջ։
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է իրականացնել 3 մլրդ 26 մլն դրամի ներդրում, ստեղծել 200 նոր աշխատատեղեր՝ 250 հազար դրամ միջին աշխատավարձով։

В Армении будут открыты 200 новых рабочих мест в сфере производства оружия и боеприпасов
Правительство Армении предоставило ООО "Арсенал LTD" таможенную льготу на ввоз технологического оборудования, их комплектующих, сырья и материалов, импортируемых в рамках инвестиционной программы в приоритетной области.
Как сообщает "Арменпресс", министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян отметил, что импортируемая компанией продукция будет использоваться для производства оружия и боеприпасов.
В рамках программы предусмотрено инвестировать 3 млрд 26 млн драмов, создать 200 новых рабочих мест и среднюю зарплату в 250 тысяч драмов.