ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական նեկայացուցիչը հանդիպումներ է ունեցել Արիզոնայում
ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Արիզոնա նահանգի Հայ Դատի գրասենյակի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ փետրվարի 15–18-ն ընկած ժամանակահատվածում: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 16-ին նահանգային մայրաքաղաք Ֆինիքսի հայկական կենտրոնում հայ համայնքի անդամների հետ տեղի ունեցած հանդիպմանը Ռոբերտ Ավետիսյանը ներկայացրել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմաիրավական հիմքերը, բանակցային գործընթացի ներկա փուլը և պատասխանել մասնակիցների հարցերին: Նույն օրը տեղի է ունեցել Ռ.Ավետիսյանի հանդիպումը ՀՅԴ նահանգային խորհրդի անդամների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Փետրվարի 17-ին Սքոտսդեյլ քաղաքի Սբ. Աբգար հայկական եկեղեցում ԱՀ ներկայացուցիչը հանդիպել է հայ համայնքի անդամների հետ։ Ռ. Ավետիսյանն անդրադարծել է Արցախի պատմության, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության հիմնական փուլերին, երկրում տեղի ունեցող քաղաքական և տնտեսական գործընթացներին առնչվող հարցերին:
Փետրվարի 18-ին Արցախի ներկայացուցիչը՝ նահանգի Հայ Դատի գրասենյակի անդամների ուղեկցությամբ, հանդիպել է Արիզոնայի սենատի և ներկայացուցիչների պալատի 11 անդամների՝ այդ թվում ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ հանրապետական Ռասել Բաուերսի հետ: Հանդիպմանը ներկայացվել են Արցախի մասին տեղեկություններ և հերքվել Ադրբեջանի կողմից հակահայկական քարոզչական թեզերը: Ռ.Ավետիսյանը մասնակցել է նաև նահանգային Սենատի նիստին, որտեղ անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության և Արցախոմ պետականաշինության գործընթացին առնչվող մի շարք հարցերին։

Artsakh Permanent Representative to the U.S. Held Meetings in Arizona
The Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the United States Robert Avetisyan had a range of meetings with representatives of the Hay Dat Office and the Armenian community of Arizona on 15-17 February. Press Service of the Artsakh republic MFA reports on this.
At the February 16 meeting with members of the Armenian community held in the Armenian Center of the capital city Phoenix, Robert Avetisyan briefed on the historical-legal bases of the Azerbaijan-Karabakh conflict and the current stage of the negotiation process, as well as answered the questions of the participants. On the same day, Robert Avetisyan met with members of the ARF Dashnaktsutyun Council of the State of Arizona. The sides discussed the opportunities of further cooperation.
On February 17, in the St. Abgar Armenian Church in Scottsdale City, the representative of Artsakh met with members of the Armenian community. Robert Avetisyan touched upon the issues related to the history of Artsakh, the main stages of the Azerbaijan-Karabakh conflict and the political and economic processes in the country.
On February 18, the representative of Artsakh, accompanied by members of the Hay Dat Office, met with 11 members of the Arizona Senate and House of Representatives, including Speaker of the House of Representatives Republican Russell Bowers. During the meeting, Robert Avetisyan submitted information on Artsakh and refuted Azerbaijan’s anti-Armenian propaganda theses. The representative of Artsakh also participated in the session of the State of Arizona Senate, at which a range of issues related to the Azerbaijan-Karabakh conflict and the state-building process in Artsakh were touched upon.