ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական նեկայացուցիչը հանդիպումներ է ունեցել Արիզոնայում
ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Արիզոնա նահանգի Հայ Դատի գրասենյակի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ փետրվարի 15–18-ն ընկած ժամանակահատվածում: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 16-ին նահանգային մայրաքաղաք Ֆինիքսի հայկական կենտրոնում հայ համայնքի անդամների հետ տեղի ունեցած հանդիպմանը Ռոբերտ Ավետիսյանը ներկայացրել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմաիրավական հիմքերը, բանակցային գործընթացի ներկա փուլը և պատասխանել մասնակիցների հարցերին: Նույն օրը տեղի է ունեցել Ռ.Ավետիսյանի հանդիպումը ՀՅԴ նահանգային խորհրդի անդամների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Փետրվարի 17-ին Սքոտսդեյլ քաղաքի Սբ. Աբգար հայկական եկեղեցում ԱՀ ներկայացուցիչը հանդիպել է հայ համայնքի անդամների հետ։ Ռ. Ավետիսյանն անդրադարծել է Արցախի պատմության, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության հիմնական փուլերին, երկրում տեղի ունեցող քաղաքական և տնտեսական գործընթացներին առնչվող հարցերին:
Փետրվարի 18-ին Արցախի ներկայացուցիչը՝ նահանգի Հայ Դատի գրասենյակի անդամների ուղեկցությամբ, հանդիպել է Արիզոնայի սենատի և ներկայացուցիչների պալատի 11 անդամների՝ այդ թվում ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ հանրապետական Ռասել Բաուերսի հետ: Հանդիպմանը ներկայացվել են Արցախի մասին տեղեկություններ և հերքվել Ադրբեջանի կողմից հակահայկական քարոզչական թեզերը: Ռ.Ավետիսյանը մասնակցել է նաև նահանգային Սենատի նիստին, որտեղ անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության և Արցախոմ պետականաշինության գործընթացին առնչվող մի շարք հարցերին։

Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян 15-18 февраля провел ряд встреч с представителями офиса «Ай Дат» и армянской общины в штате Аризона.
16 февраля на встрече с членами армянской общины в армянском центре города Финикс, столицы штата Аризона, Роберт Аветисян представил историко-правовые аспекты азербайджано-карабахского конфликта, нынешний этап переговорного процесса и ответил на вопросы участников. В тот же день состоялась встреча Р.Аветисяна с членами совета АРФД штата Аризона, в ходе которой были обсуждены возможности дальнейшего сотрудничества.
17 февраля в армянской церкви Св.Абгара в городе Скотсдейл представитель Республики Арцах встретился с членами армянской общины. Р.Аветисян затронул вопросы, касающиеся истории Арцаха, основных этапов азербайджано-карабахского конфликта, а также политического и экономического развития страны.
18 февраля представитель Арцаха и члены офиса «Ай Дат» провели встречи с 11 членами Сената и Палаты представителей штата Аризона, а также со спикером Палаты представителей республиканцем Раселом Бауерсом. На встрече была представлена информация об Арцахе и опровергнуты антиармянские пропагандистские тезисы Азербайджана. Р.Аветисян принял участие также в заседании Сената штата, где был затронут ряд вопросов, к