Վենեսուելայի Զինված ուժերին հրամայել են Կոլումբիայի հետ սահմանին զորքեր տեղակայել: Այս մասին հաղորդում  է Life-ը` հղում կատարելով երկրի հրամանատարության հայտարարությանը:
«Կատարելով գլխավոր հրամանատար Մադուրոյի հրամանը մեր հրամանատար Ռեմիխո Սեբալոսը Զինված ուժերին հրամայել է զորքերը տեղակայել Կոլումբիայի հետ սահմանին՝ սահմանը փակելու միջոցով պաշտպանելով ժողովրդի անվտանգությունը և խաղաղությունը», - ասվում է հաղորդագրությունում:
Նշենք, որ այսօր՝ փետրվարի 23-ին, ընդդիմությունը հայտարարել է Վենեսուելա մարդասիրական օգնության մատակարարման մեկնարկի մասին: Երկրի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն կտրականապես հրաժարվում է այն ընդունել` դա ռազմական միջամտության պատրվակ համարելով: Այդ իսկ պատճառով Մադուրոն մտադիր է խոչընդոտել օգնության մուտքը երկիր և այդ նպատակով արդեն փակել է Բրազիլիայի հետ ցամաքային և Փոքր Անտիլյան կղզիների հետ ծովային սահմանը:

Вооруженным силам Венесуэлы приказали развернуть войска на границе с Колумбией
Вооружённым силам Венесуэлы приказали развернуть войска на границе с Колумбией. Об этом сообщается в "твиттере" командования, передает Life.
''В исполнение инструкций главнокомандующего Мадуро наш командир Ремихьо Себальос приказал вооружённым силам развернуть силы на границе с Колумбией, чтобы защищать мир и безопасность народа через закрытие границы'', - говорится в сообщении.
Сегодня, 23 февраля, оппозиция заявила о начале доставки гуманитарной помощи в Венесуэлу. Правительство Николаса Мадуро её категорически не намерено принимать. Глава государства заявил, что закрывает наземную границу с Бразилией и рассматривает вопрос о закрытии границы с Колумбией.