Թրամփը Քլինթոնին մեղադրում է Ռուսաստանի հետ կապ ունենալու մեջ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Թվիթերում հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահի նախկին թեկնածու Հիլարի Քլինթոնն իբր կապեր  է ունեցել Ռուսաստանի հետ, հայտնում է «ՏԱՍՍ» -ը:
Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցությունը և Քլինթոնը կապ են ունեցել Ռուսաստանի հետ 2016-ին ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած ընտրությունների ժամանակ։ Նա նաև ավելացրել է, որ ՀԴԲ-ն չի կարողացել ձեռք բերել դեմոկրատների ազգային կոմիտեի տվյալները:
Նշենք, որ ԱՄՆ հետախուզական գործակալությունները մեղադրում են Ռուսաստանին ԱՄՆ-ում 2016թ.-ի կայացած նախընտրական քարոզարշավին միջամտելու մեջ:  Մոսկվան բազմիցս է հայտարարել, որ նախագահական ընտրություններին միջամտության փորձերի մասին մեղադրանքներն անհիմն են:

Trump Accuses Hillary Clinton of Collusion with Russia to Affect 2016 Election
US President Donald Trump once again repeated his allegations about collusion between the Russian authorities and presidential hopeful Hillary Clinton at the 2016 presidential election.
"The only Collusion with the Russians was with Crooked Hillary Clinton and the Democratic National Committee...And, where’s the Server that the DNC refused to give to the FBI? Where are the new Texts between Agent Lisa Page and her Agent lover, Peter S? We want them now!", the president tweeted on Sunday, ''TASS'' reports.
US intelligence agencies are accusing Russia of allegedly meddling in the US 2016 election campaign. Trump and his right-hand men have repeatedly denied these accusations.