Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եթովպիայի նախագահին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եթովպիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Սահլե-Վորկ Զեուդեին՝ Ադիս Աբեբայում օդանավի կործանման կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա մարտի 10-ին Ադիս Աբեբայում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի՝ օդանավի կործանման մասին, ինչը պատճառ դարձավ մի քանի տասնյակ ազգերի ներկայացուցիչների և անձնակազմի մահվան։
Իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում բոլոր զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն, ուժ և կորով այս ողբերգությունը հաղթահարելու համար»։

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Эфиопии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Федеративной Демократической Республики Эфиопия Сахле-Ворк Зевде в связи с крушением самолета в Аддис-Абебе. В послании, в частности, говорится:
"С глубокой скорбью узнал о произошедшем 10 марта в Аддис-Абебе трагическом инциденте - крушении самолета, в результате которого погибли представители нескольких десятков народов и члены экипажа.
Выражаю глубочайшие соболезнования и поддержку семьям и родственникам всех жертв, желая им терпения, силы и стойкости для преодоления последствий этой трагедии".